Samsung Galaxy S3 i9300 Yorum

Yorumlar

Aynı geçen senenin Galaxy S2’si gibi, on milyonu aşkın uluslararası ön sipariş ile Samsung Galaxy S3 i9300 bu yılın en çok konuşulan telefonu diyebiliriz. Ancak, telefonun performansı nasıl? Yeni iPhone 5 ile yarışabilecek mi? Şimdi bu sorulara cevap arayalım.

Samsung Galaxy S3 Özellikleri

Samsung son çıkardığı telefonlarda donanımı geliştirirken, yazılımı da bir ileri seviyeye çıkarmayı ihmal etmiyor.

İlk olarak ekrana bakarsak, S2’nin 4.3 inçlik Süper AMOLED Plus ekranından sonra Galaxy S3’de kullanılan 4.8 inçlik Super AMOLED ekran sayesinde cihaz 1280×720 HD çözünürlüğü destekliyor. Ekran ve çözünürlükteki bu gelişme 306 ppi’lık inç başına düşen pixel (ppi) miktarını da iPhone 4’ün retina ekranının ppi değerine (330 ppi) yaklaştırıyor. Bu iPhone’a göre düşük gibi görünse de insan gözünün algısı açısından retina ekrandan aşağı kalmıyor.

Samsung dual-core chipin geliştirilmiş versiyonu olan quad-core chip ile işlemci seçiminde ciddi bir gelişmeye imza atmış. İşlemcinin grafik için ayrılabilen belleği önceki gibi 1GB RAM.

S3’de Android de değişmiş durumda. Halihazırdaki 4.0 versiyonu daha hızlı görüntüleme desteği, hızlı arayüz ve yüz kilitlemesi gibi birçok gelişmeyi beraberinde getiriyor. Handset’te daha temiz bir TouchWiz arayüzü de sizleri bekliyor.

Bunların dışındaki birçok özelliği Galaxy S2 ile benzerlikler gösteriyor… Depolama kapasitesi minimum 16 GB dan başlıyor ve microSD ile 64 GB’a kadar çıkarılabiliyor. Arka taraftaki 8 megapixellik LED flaşlı bir kameranın yanısıra, size video telekonferans imkanı sunan ve HD video kaydetme yeteneğine sahipda 1.9 megapixellik bir kamera da ön tarafta bulunuyor. Bağlantı seçenekleri de S2’den pek farklı değil…

Birçok dokunmatik ekranlı cihazdaki gibi, pusula, hız ölçer ve yakınlık sensörü gibi bir takım sensörleri gibi uygulamalar S3’de de düşünülmüş. Bunların yanında, S2’den farklı olarak S3’de microSIM’in desteklendiğini görüyoruz. Kasa malzemesine baktığımızda ana madde olarak plastiğin kullanıldığı ve ön tarafın çizilmeye karşı dayanıklı Gorilla Glass 2 ile korunduğunu görüyoruz.

Samsung Galaxy S3 ile ilgili görüntülü inceleme için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. (İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız tıklayın…)

Samsung i9300 Galaxy S3 ile ilgili yapılan yorumlar

Arkadaşlar bir aydır kullanıyorum harika bir telefon,okadar özellik varki daha yeni keşfettiğim özellikleri çıkıyor ortaya.Şık tasarımlı ve kullanımı çok kolay,ince zarif bir telefon herkese tavsiye ediyorum. (*)

8 ay S2 kullandım 1 aydır da S3 kullanıyorum telefondan o kadar zevk alıyorum ki anlatamam.Sırf ismi için Iphone alıyorlar anlamıyorum bu telefon dururken kesinlikle alınamaz.Kullanışlı,çok hızlı,kaliteli,şık,zarif başka söze gerek var mı? Kesinlikle tavsiye ederim. (*)

* hizlial.com adlı siteden alınmıştır.

Sonuç – Galaxy S3 alınır mı?

Samsung S2 deneyiminden sonra S3 ile çıtayı daha yukarılara taşımış durumda. Yeni yıldızı i9300 S3 en iyi fotoğraf ve Hd Video deneyimi, 4.8 HD Super AMOLED ekranı, Doğrudan arama, Pop-Up Play, S Beam ile Paylaşma ve S Voice özellikleri ile fark yaratıyor. Fiyat performans açısından müşterilerince tatmin edici bulunan cihaz ilgilenenlere kesinlikle tavsiye ediliyor.

Samsung Galaxy S3 i9300 hakkında daha ayrıntılı bilgiyi resmi internet sitesinde bulabilirsiniz…