Saat Yorumları

BlogYorumlar

Saat yorumları, günlük yaşantımızın ve tarzımızın büyük bir parçasını oluşturan saatler hakkında olduğu için bakmak ve dikkate almak isteyeceğimiz önemli bir yorum kategorisidir. Saat aslında bir aksesuar gibi görünse de, ezelden beridir bir ihtiyaçtır. Ancak bir saat için “bileğime olsun, saati göstersin, gerisi benim için önemli değil” demek ve böyle düşünmek artık günümüzde ve özellikle de iş dünyasında doğru değildir.

[adsense]

Saat artık sadece zamanı bildirmekten öte kişinin zevkini ve hayat tarzını yansıtan bir öğe olarak insanın dış görüşünü tamamlayıcı bir unsurdur. Kimi insanlar tarafından eskiden kalan çok kaliteli ve sağlam saatler kullanılabildiği gibi, kimi modayı takip eden ve her kıyafetle farklı bir tarz sergilemeye çalışan insanlar tarafından ise ucuz ama fazla sayıda saat kullanılabiliyor. Kimisi çok spor, kimisi çok klasik, kimisi ise her iki tarza da giden saatleri tercih ediyor. Burada doğru veya yanlış seçim yoktur. Çünkü hepsi kişisel zevk ve tarz meselesidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus saatlerde kullanılan malzemelerin kalitesidir. İşte burada seçici olmak gerekiyor. Markalar bazen yanıltıcı olabiliyor. O nedenle parçaları ve kullanılan malzemeleri az da olsa incelemek önem taşıyor.

Saat alırken saat yorumlarında nelere dikkat etmeli?

Eğer ingilizce biliyorsanız, (ingilizcem iyi değil diyorsanız tıklayın) saat alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair aşağıdaki ingilizce videoyu izleyebilirsiniz.

Öncelikle kalitesi hakkında yeterli bilgi sahibi olmadığınız saatlerden uzak durun. Çünkü kalitesiz malzeme kullanılmış olma ihtimali vardır. Diplomalı bir saat firması seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü diploması olmayan saat satan mağazalar satmış olduğu saatin kalitesinden anlamayacağı için sizi yanıltabilir, bu nedenle diplomalı bir saatçi’den saat almak en iyisidir. Alacağınız saatte dikkat edeceğiniz hususlar, kaplama kalitesi, kaliteli malzeme ile üretilip üretilmediği, mekanizmasının kaliteli olup olmadığı, orijinal olup olmadığı ve garanti belgesinin olup olmadığıdır. Şunlara dikkat edilmelidir:

  • 316L veya 304 Çelik Kasa – terden ve asitten erimez, alerji yapmaz
  • 316Lveya 304 Çelik Kordon – terden ve asitten erimez, alerji yapmaz
  • Çizilmez Kristal Safir Cam yada Mineral Cam
  • Su Geçirmezlik
  • Sanayi ve Ticaret Bakanlığı onaylı garanti kartı

Bunlardan başka metallere karşı alerjisi olanlar seramik saat kullanabilirler. Seramiğin doğal yapısı cilde zarar vermez. Ayrıca altın kaplama ve tungsten kasa ve kordon da tercih edilebilir. Şunu unutmayın… Ünlü bir markanın sahtesi olan orjinal olmayan saatler hem sağlığınıza hem de cebinize zarar verebilir.

MetaYorum’da saat yorumları…

MetaYorum’da tasarım, kalite ve fiyat olarak dikkatimizi çeken saat yorumlarına yer vermeye çalışıyoruz. Tabiki buradaki saat yorumları bizim kendi değerlendirmelerimizin yanında derlediğimiz bazı yorumları da içeriyor.

MetaYorum’daki saat yorumlarını görmek için tıklayın…

Seçimlerinizde size yardımcı olabilirsek ne mutlu bize…