Opel Corsa 2012

Yorumlar

Kendi tarzınızı yaratın!

Hayata heyecanla bakan, heyecan verici otomobil Yeni Opel Corsa Enjoy 2012 her sürücünün rüyası. Seçiminiz ister pratik Essentia, ister rengarenk Enjoy veya Color Edition, Yeni Opel Corsa her zaman bakışları üzerine çekiyor.

2010 yılını segment 2.si olarak bitiren ve 12 bin 650 adetlik satış rakamına ulaşan Corsa, bugüne kadar arka arkaya iki kez kendi sınıfında Türkiye’nin en çok beğenilen otomobili seçildi. 2010 senesinde DEKRA ödülünü alan ve Opel binek araç satışlarının yüzde 35′ini oluşturan Corsa, aynı zamanda Avrupa’da kalitede bir numara ilan edildi.

[adsense]

Kademeli bir şekilde yenilenen Corsa modelinde öncelikli yenilikler geçtiğimiz yılın başında gerçekleşen motor ve sürüş dinamikleri ile ilgili yenilikler oldu.

Bu değişimle Corsa’nın tüm benzinli motorları 2010 yılında yenilenerek tamamı Euro 5 uyumlu oldu. Performansları artarken yakıt ekonomisinde daha iddialı olan yeni benzinli motor serisini yıl sonunda dizel ecoFLEX modeli takip etti. Bu dizel motor 95 hp güce sahip ve Start Stop sisteminin de etkisiyle düşük egzoz emisyonlarıyla dikkat çekiyor.

Şubat ayı sonu itibariyle stil ve görünümdeki yeniliklerle yollara çıkacak Corsa’nın tasarımı mevcut tasarım temellerine üzerine entegre edilmiş. Ön görünümüne daha ididalı ve daha dinamik bir ifade eklenmiş. Bu sportif dokunuş oluşturulurken, farklı pek çok tasarım yeniliğinden ve Opel tasarım dilinden faydalanılmış.

Yeni krom bar, yeni ızgara tasarımı, kanat şeklinde gündüz farları entegre edilmiş yeni farları, yeni sis farı tasarımı ve yeni ön panelinde yapılan değişiklerle Corsa yepyeni bir çehreye kavuşmuş.