En İyi Tabletler

Yorumlar

Tablet alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. İlk olarak işletim sistemine karar vermelisiniz. Halihazırdaki opsiyonlar Apple’ın iOS’u, Google’ın Android’i ve Microsoft’un Windows 8’idir. Telefon cephesinde Android ve iOS arasındaki rekabette kazanan iOS oluyor. Kullanım kolaylığı, stabilizasyon ve uygulama zenginliği iOS’u liderlik koltuğuna taşıyor. Android ise Sınırlamalar ve Esneklik konusunda olumlu puan alıyor.Eğer hangisinin sizin için doğru olduğuna karar veremiyorsanız şu şekilde bir tercih yapabilirsiniz: kolay, kullanışlı ve kafa karıştırmayan bir işletim sistemi arıyorsanız iOS, uğraşmayı ve kurcalamayı seviyor, teknolojiden de anlıyorsanız Android size daha uygun olabilir. Tabletinizi aldıktan sonra, bu temel parametreyi artık değiştiremezsiniz.

En iyi 10 tablet

Eğer jargona hakim değilseniz, bit tabletin özellikleri biraz kafa karıştırıcı olabilir. Ancak, bunları önemsememek yerine, daha yüksek daha iyidir mantığıyla hareket etmek daha faydalı olacaktır. Daha düşük olmasını isteyeceğimiz tek husus fiyatıdır. Tablet fiyatları için hepsiburada ve teknosa gibi önde gelen teknoloji sitelerine göz atılabilir. Bir tabletin ekran çözünürlüğüne, sabit diskine, harici veri depolama olanaklarına, ağ bağlantı özelliklerine ve video çıkışlarına dikkat etmek ve bunlarda iyiyi aramak mantıklı olacaktır.

Eğer tabletinizi resim ve video çekmek için kullanacaksanız, 5 megapiksel altı bir kameraya sahip bir tablet listeye bile alınmamalı. Seçim için ise örnek resimlere bakılarak karar verilebilir.

Son olarak, pil ömrü… Tablet bilgisayarınızın 6 saatten az bir ömrü olmasını istemezsiniz. Ayrıca bir de şarj etme zamanı hesaba katılması gereken diğer bir faktör. Bazı tabletler deşarj zamanı kadar bir zamanda şarj olabiliyorlar.

Tablet alırken dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için bu yazıyı okuyabilirsiniz. Şimdi en iyi tabletler listesine bir göz atalım.

En iyi tabletler hangileri?

1. Apple iPad Air

Apple’ın teknoloji ve tasarım harikası ürünlerinden biri olan iPad’in piyasadaki en son sürümü. Tabletlere yeniyseniz, ilk tercihiniz iPad Air olmalı.

http://www.youtube.com/watch?v=fa-eJv98Og4&feature=youtube_gdata_player

2. iPad Mini

iPad Mini, Air’ın daha küçük ve bütçeye uygun olarak paketlenmiş versiyonu diyebiliriz. A7 işlemcisi ve keskin görüntü veren Retina ekranıyla iPad Mini piyasadaki en iyi küçük tablet. Aşağıda ilginç bir inceleme videosunu izleyebilirsiniz.

3. Asus Google Nexus 7

Google destek verdiği sürece, Nexus 7 size her zaman Android’in en son versiyonu ile gelecektir. Göz kamaştıran aydınlık ekranı ve nispeten uygun fiyatıyla teknoloji severleri cezbeden Nexus, en iyi Android tablet olarak listede yerini alıyor.

4. Samsung Galaxy Note 10.1

Galaxy Note 10.1 şu anda biraz pahalı ve stylus kullanımına alışmak biraz zaman istiyor. Ancak, piyasadaki en yenilikçi arayüze sahip cihazın 2014 sürümü gerçekten güçlü, yeni özellikleri ile dikkat çekici ve tablet pcler arasında en keskin ve parlak ekrana sahip olma konusunda liderliğe oynuyor.

5. Sony Xperia Tablet Z

Sony Xperia Tablet Z ile arzu edilen bir tablet üretmiş durumda… Dizaynı, özellikleri, su geçirmez kasası ve kızılötesi kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Ancak fiyat konusunda diğer Sony ürünlerinde de olan dezavantajı nedeniyle seçimde kararsız kalanları biraz zorlayan bir fiyat/performans oranı sergiliyor. Ancak listeye beşinci sıradan girmeyi başardı.

6. Samsung Galaxy Tab 2

7. LG G Pad

8. Google Nexus 10

9. Rim Blackberry Playbook

10. ASUS Transformer Pad TF300TG 3G + Wi-Fi

Sonuç

Tablet teknolojisinde gelinen noktada artık en iyiyi bulmak oldukça zor. Ancak ufak detaylar listelerdeki sıralamayı değiştirebiliyor. İşletim sisteminize karar veremiyorsanız bu listeyi kullanarak bütçenize uygun en iyi tablet bilgisayarı seçebilirsiniz. Eğer işletim sisteminize karar verdiyseniz “en iyi android tabletler” konulu gelecek yazımıza başvurabilirsiniz.