Diyason işe yarıyor mu?

Blog

Geçenlerde birisi bu diyason ile ilgili bilgi istemişti. Merak edip araştırdım. Yararlı olduğunu söyleyenler oduğu gibi, sahtekarlık olduğuna inanlar da var. diyason.blogcu.com adlı siteden bulduğum güzel bir yorumu burada paylaşmak istiyorum. Öncelikle buyrun reklam videosunu izleyelim.

https://www.youtube.com/watch?v=jNRGRZknj_E

 

Diyason Nedir ve işe yarar mı?

[adsense]

Şimdi nedir bu başlık diyeceksiniz. Son günlerde TV basın ve görsel medyada diyason şeker hastalarına müjde diye bir laf dolaşıyor ortada. Söylediğim gibi bitkilerin gücüne inancım sonsuz, ancak halkın abartılarak kandırılmasına aldatılmasına ve buna ortaklık etmeye birileri dur demeli diye düşünüyorum. Sayın İlker Durak bey www.naturabesinsel.com adlı sitenizden aynen kopyalıyorum.

Şeker Hastalığı

Ürün hakkında bilgi; Özellikle Tip II diyabetli hastaların kan şekerlerinin regülasyonuna önemli katkı sağlar. Diyabetli hasta ilaç (insulin dahil) alsın veya almasın, eğer kan şekeri normal değerin üzerinde seyrediyorsa bu ürünümüzden ciddi ölçüde fayda sağlayabilmektedir.

Bu ürünün, açlık kan şekeri normal çıkmasına rağmen, şeker yüklemesi testi olumsuz çıkan kişiler (insulin direnci yüksek olanlar) için de, insulin direncini düşürmek ve hastalığın ilerlemesini engellemek amacı ile kullanılması uygundur.

Ayrıca, ileri safhadaki diyabet hastalarında insülin tedavisine rağmen kan şekeri yüksek seyredebilmekte ve artık kan şekerinin regülasyonunda tıbbi tedavi şansı kalmamaktadır. Bu gibi hastalarda ürünümüz hastanın kan şekerinin tekrar regülasyonunda ciddi destek sağlayabilmektedir.

1-çemen otlu (bamıx no. 112); bu ürün yapısındaki bazı bileşenler kandaki glükozun hücrelere girişini ve hücre içindeki glükoz katabolizmasını aktive ederek kan glükoz seviyesinin düşmesini sağlar. Bu özelliği dolayısı ile kandaki şeker seviyesi yüksek olan şeker hastalarının kan glükoz seviyelerinin dengelenmesini sağlar.

2- çemenli çeşni kullanım şekli; günde 3 defa, yemek öncesi 1 er adet çemen otlu kapsül içilir ve 1 yemek kaşığı çeşni çorba şeklinde veya yemeklere sonradan katılarak tüketilebilir.

Burada 20 25 liraya sattığınız ürünü yasal olmamasına rağmen diyason adı altında ve 119 TL gibi bir rakama yasal olmaması derken ilker beyin sitesinde yer alan yasal adıdır.diyason diyabeti çağrıştırsın karizma görünsün diye sahtekarların pazarlama tekniğidir.   Hasta ve çare arayan insanların aldatılmasına göz yummak onlarla birlikte hareket etmek en az onlar kadar sizi de sorumlu tutar.çünkü insanlar size hoca diye itibar ediyorlar birileride sizi gestopo vari pazarlama teknikleriyle halktan 3  4 katı fazla kazanç elde etmek için kullanıyor.bu sizce etik bir şeymidir vicdanınıza bırakıyorum.defaten tarım bakanlığı yetkililerince yasaklanması ve toplatılmasına rağmen halen şaşalı bir şekilde,garip fakir belki bir umut olur diye insanların cebindeki paraya göz diken bu fırsatçılarla  prof.dr.ilker durak gibi bir bilim adamına ortak hareket etmeyi yakıştıramadım.belki keseniz biraz daha dolacak ama unutmayın bu toprağın altı var birde, nasıl vereceksiniz hesabını. (http://diyason.blogcu.com/)

Şimdi herkes bu bir karalamamı diye, düşünebilir ancak madde madde olayın sadece paranızı kaptırmaktan öte bir değeri olmayan noktaların altını çizelim.

1-www.diyason.com diyason denen üründe ürün izni belgelerimiz yazan belgede biraz kasıtlı küçük olmasından dolayı dikkatle incelediğinizde ürünün çemen otlu bitkisel karışım olarak izinli olduğu yani diyason diye bir şeyin izninin bile olmadığını ismin sırf karizmatik görünmesi,için akıllıca tasarlanmış diyabeti çağrıştırmak için konulduğu görüyoruz.

2-Basında biz denen sizin haber zannettiğiniz ancak parayla çıkarılan,haber süsü verilmiş gizli reklam mantığıyla bir güzel vatandaşa yutturulan reklamlarda belge.com adlı sitenin yayın tarihi 25 12 2010 olması ve adı yazıda geçen deva grup genel müdürü izzet yaşarın 1 ay önce piyasaya çıktı diye teyid ettiği,fakat üste mutlu bir kullanıcıymış edalarıyla ürünü bir ay kullandım daha sonra doktorum ilacımı azalttı,tekrar bir üç ay daha kullandım bu hastalıktan kurtuldum diyen zatı muhteremin,ve de genel müdür olacak arkadaşın gözünden kaçmış olacakki bugün tarihini baz alırsak henüz ( 19.02.2011) ürün çıkalı 2.5 ay olmasına rağmen 4 ay nerden kullandığı,varsayalım denek olarak kullandıysada bu vatandaşların adamı olduğu aşikar ortadadır.

3.birçok bilim adamı derken sanıyosunuzki bilimsel bir çalışma,ancak bilim adamı olarak yazdıkları dr.nuri kaplanın bırakın bilimsel çalışmayı faal doktorluk bile neredeyse yapmadığı,hatta ismini arattığınızdan bir partide genel sekreterlikten öte yol kat etmediği,sırf havalı olsun diye oraya konulduğu bu konuylada uzaktan yakından bir bilgisi olmadığı ortadadır.

Sonuç

Bitkilere inancım olmakla birlikte,bitkinin gücünü kullanarak ismini lekeliyen 3 5 lirayı geçmiycek maliyetle size bir çuval paraya satılan 6 ay sonra kullanan herkesin lanet okuyacağı,paranıza göz dikmiş,bu insanlara dikkat etmenizi tavsiye ederim.