Beşiktaş Pazarı, İstanbulun en ünlü pazarlarından biridir. Genellikle giyecek ağırlıklı bir pazar. Kesenize uygun bir çok çeşit bulabilirsiniz. Ayrıca tezgahlarda tanıdık markalar satılıyor.

Beşiktaş Pazarı hangi gün kuruluyor?

Beşiktaş pazarı cumartesi günleri kurulur. Hatta genelde Beşiktaş Cumartesi Pazarı olarak anılır.

Beşiktaş Pazarı nerede?

[adsense]

İstanbul’da Ihlamur Kasrı’nın karşısında Nüzhetiye Caddesi ve yanındaki sokaklarda kuruluyor.

400 tezgahı bulunan bu pazarda giyim kuşam ağırlık taşıyor. Ayakkabı ve çantadan ev tekstiline her şeyi bulma imkanı var. Fiyatları uygun, kredi kartıyla alışveriş yapılabilen tezgahlar bulunuyor. Oturup dinlenebileceğiniz bir gözlemeci ve pazar girişinde yine dinlenmek için banklar dahi var. Beşiktaş Belediyesi, pazarın halen kurulduğu caddenin yanındaki boş araziye taşınacağını belirtiyor. Burada yeni yapılan iki katlı yapının alt katında sebze meyve, üst katında giysi satıcıları olacak. Cumartesi günleri dışında burası otopark olarak kullanılacak. (kaynak:http://www.horhor.com/horhor_basin/eniyionpazar.htm)

Not:

Bu yazıya "beşiktaş pazarı hangi gün, beşiktaş cumartesi pazarına nasıl gidilir, besiktas pazarina nasil gidilir, beşiktaş pazari, besiktas pazari hangigun kuruluyor, beşiktaş pazarı nerede, besiktas cumartesi pazari nerede" ifadelerinin aranmasıyla da ulaşılabilir.